Partneři

Hlavním organizátorem festivalu je informační středisko EUROPE DIRECT Pardubice. 

Letošní 12. ročník festivalu se koná pod záštitou senátorky Parlamentu ČR Miluše Horské, hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického, primátora Statutárního města Pardubice Jana Nadrchala a rektora Univerzity Pardubice Libora Čapka. 

Děkujeme všem partnerům za podporu.

Hlavní partneři

Mediální partneři

partneři

Alliance Française de Pardubice

Alliance Française de Pardubice je český spolek založený v roce 1999 a je součástí mezinárodní organizace Nadace Francouzských aliancí, která působí na všech světových kontinentech. Jejím cílem je podpora francouzského jazyka prostřednictvím jeho výuky a pořádání jazykových zkoušek, podpora francouzské a frankofonní kultury prostřednictvím pořádání uměleckých a kulturních akcí (přednáška, workshopy, koncerty, výstavy, představení…) a podněcování mezikulturního dialogu, zejména francouzsko-českého.

www.francouzstina-pardubice.cz

Pardubická pražírna Barona Café

Naše pražírna se specializuje na světlé pražení kávy, díky kterému můžete v každé kávě najít různorodé chutě a vůně.  Kávu pro Vás pražíme s maximální precizností a snažíme se přitom zachytit skryté hodnoty kávy. Zrnka kávy pro Vás následně s pečlivostí přebíráme a vybíráme pouze ty nejlepší.

V naší pražírně Vám vybere kávu na míru a poradíme Vám jakou přípravu kávy zvolit pro dosažení maximálního požitku z kávy! Těšíme se na vás v Barona Café.

Facebook

Instagram

 

Bruno Matteo

28letý Brazilský fotograf, který v současné době žije v Pardubicích. Specializuje se na tvorbu Fine Art fotografií. Prostřednictvím svých děl přináší jiný pohled na aspekty každodenního života. S citlivou perspektivou a smyslem pro detail zachycuje různé situace, místa a kultury po celém světě.
Od doby, co se věnuje fotografii, cestoval po světě a vtiskl svůj osobitý pohled do autorských fotografií a fotografických projektů, které přinášejí reflexi sociálních aspektů. Díky jeho práci se můžete podívat na fotografie s tématy od přírody, města a lidí, jež jsou zaznamenány v různých koutech světa.
Některé z jeho projektů jsou: Oči, které se smějí, Bahia a obyvatelé Bahia v Brazílii, Mansa Musa – majestátní, historická a černá.
V Matteově portfoliu je také řada originálních a exkluzivních fotografií z pouště Atacama, New Yorku, Miami, Savannah, Rio de Janeira, Pantanalu v Brazílii a mnoho dalších.

Café Robinson

Café Robinson je chráněné pracoviště pro lidi nejen s duševním onemocněním, ale i jiným zdravotním znevýhodněním. V naší kavárně si můžete dát domácí dezerty, dorty, slané koláče, bezlepkové i vegetariánské pokrmy, kávu z lokální pražírny a vynikající pivo z rodinného pivovaru Rampušák z Dobrušky. V létě až neskutečně lahodnou a osvěžující zmrzlinu Bombato. Café Robinson je jedním z provozů Péče o duševní zdraví – Výměník, z. s. 

Facebook

Centro Hispania

Jsme pardubická jazyková škola zaměřená na výuku španělštiny s rodilými mluvčími. Vyučujeme, tlumočíme, překládáme. Máme zkušenosti s výukou dospělých i mládeže, skupin i jednotlivců, známe český trh i jazykové učebnice, a víme, co je pro kvalitní výuku španělštiny důležité. Pokud hledáte kvalitní službu výuky ŠJ v Pardubicích a okolí, pak jste na správném místě. 

centrohispania.cz

Centrum na podporu integrace cizinců

Centrum na podporu integrace cizinců poskytuje zdarma služby legálně pobývajícím cizincům na území pardubického kraje od roku 2009. Do portfolia služeb patří kromě odborného sociálního a právního poradenství také pořádání sociokulturních kurzů, poskytování tlumočení, terénní práce, psychosociální poradenství, organizování kurzů českého jazyka nebo adaptačně-integračních kurzů. Mezi další aktivity Centra patří realizace kulturních a sportovních akcí, přednášek pro školy i veřejnost nebo organizace workshopů. Všechny služby jsou koncipovány s cílem usnadnění integrace v České republice. Multikulturní týden je pevnou součástí aktivit Centra od jeho otevření, tedy již 14 let.

www.integracnicentra.cz

 

Colores Mexico

Barvy a kvalita ručně tkaných látek od tkalců z Mexika. V Mexiku se dědí umění tkaní už po dobu 2000 let. Co region, to typické vzory. Tak jak je rozmanité Mexiko, tak různorodé vzory na tkalcovských výrobcích. Colores Mexico vzniklo v Mexiku před pěti lety, kdy se potkaly dvě nadšenkyně do přírodního textilu, jedna z Mexika a jedna z Čech. A během cesty po mexické Oaxace zasely semínko a záměr pro podporu mexických tkaných výrobků. Kromě samotného dovozu výrobků se snažíme podpořit a motivovat výrobce k pokračování v této řemeslné tradici, která má v současném světě průmyslové textilní výroby čím dál tím větší význam. Colores Mexico jsme založily pro radost a tu doufáme přineseme i vám.

centrohispania.cz

Foxconn Česká republika

Foxconn je globálním lídrem v poskytování kompletních IT řešení, produkci spotřební elektroniky a výrobě komponent pro komunikační a elektronická zařízení. Mezi její zákazníky patří renomované firmy světového významu. V ČR má závody v Pardubicích a Kutné Hoře. Oba regiony se Foxconn snaží podporovat finanční výpomocí i formou partnerství v různých projektech a akcích. Uvědomuje si totiž, jak důležité je být nejen dobrým zaměstnavatelem, ale i dobrým sousedem firmám, komunitám i jednotlivcům.

www.foxconn.cz

 

H.P.M. Dance Studio Pardubice

bylo založeno v roce 1997. Název studia vznikl z počátečních písmen jmen zakladatelek Hany Svobodové, Petry Vargové a Markéty Pejchové.

Skupina se věnuje modernímu scénickému a jazzovému tanci, ale nebrání se ani jiným tanečním experimentům. Taneční studio vyučuje taneční techniky od předškolních a školních dětí přes juniory až po dospělé tanečníky. 

V rámci multikulturního festivalu představí etnické choreografie. 

Facebook

Institut Paměti národa

Dlouhodobá expozice plná moderních technologií vypráví skutečné příběhy pamětníků 20.století. Zavede návštěvníky mezi odbojáře, do bojů 2. světové války nebo komunistických vyšetřoven a lágrů. Vyprávění pamětníků je doplněné o projekce, netradiční efekty, rozšířenou realitu a interaktivní obrazovky.

Třída Míru 60, Machoňova pasáž, Pardubice

CK Kudrna

Naše cestovka jistě není největší a nejznámější, jistě však v sobě skrývá daleko víc, než jen označení “cestovní kancelář”. Všechny akce se snažíme připravit tak, abyste nejen viděli a zažili maximum, ale taky aby byla možnost si zemi doopravdy prožít, ochutnat, přivonět, zastavit se, naladit se na vlnu nového poznání, srovnat zkušenosti s novými kamarády a dát pravý význam nejen slovu “dovolená”, ale i “cesta”.

Jezdíme do celého světa a stále se snažíme nacházet nová zajímavá místa i způsoby jak vám přiblížit jiné kraje, hlavně proto, aby si člověk rozšířil obzory a lépe tak nalezl své místo na mapě světa. Cestovat se snažíme v maximální možné míře odpovědně vůči všem místním i hostům. Do světa blízkého i dalekého se vydáváme už od roku 1979 a za tu dobu se naše cestovka stala synonymem pro aktivní dovolenou.

Most pro o.p.s.

Most pro o.p.s. je stabilní a profesionální organizace, která poskytuje hodnotné a vzájemně se prolínající služby cizincům v Pardubickém kraji. Pomoc je poskytována prostřednictvím odborného sociálního poradenství, sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi a vzdělávací aktivit pro dospělé i děti. Posláním organizace je pomáhat cizincům vyznat se v českém prostředí, překonávat kulturní a jazykové bariéry. Chceme být mostem pro ty, kteří se chtějí stát našimi spoluobčany. 

Sociocon

Sociocon představuje jednodenní studentskou konferenci Katedry sociální a kulturní antropologie. V rámci této akce prezentují výsledky své celoroční činnosti nejen akademičtí pracovníci, ale také naši studenti, absolventi, odborníci z jiných akademických pracovišť i specialisté z aplikovaných oborů. V rámci Socioconu je vytvářen i prostor pro oslovování široké veřejnosti. Jednotlivé odborné vstupy mohou mít podobu konferenčního příspěvku nebo dokumentárního filmu s antropologickou tématikou.