Partneři

Hlavním organizátorem festivalu je informační středisko EUROPE DIRECT Pardubice.

13. ročník festivalu Multikulturní týden se koná ve znamení oslav 20. výročí vstupu České republiky do Evropské unie a záštitu nad ním převzali ministr pro evropské záležitosti Martin Dvořák, senátorka Parlamentu ČR Miluše Horská, rektor Univerzity Pardubice Libor Čapek, hejtman Pardubického kraje Martin Netolický a primátor statutárního města Pardubic Jan Nadrchal.

Děkujeme všem partnerům za podporu.

Hlavní pořadatel

Hlavní partneři

Mediální partneři

partneři

Alliance Française de Pardubice

Alliance Française de Pardubice je český spolek založený v roce 1999 a je součástí mezinárodní organizace Nadace Francouzských aliancí, která působí na všech světových kontinentech. Jejím cílem je podpora francouzského jazyka prostřednictvím jeho výuky a pořádání jazykových zkoušek, podpora francouzské a frankofonní kultury prostřednictvím pořádání uměleckých a kulturních akcí (přednáška, workshopy, koncerty, výstavy, představení…) a podněcování mezikulturního dialogu, zejména francouzsko-českého.

www.francouzstina-pardubice.cz

Pardubická pražírna Barona Café

Naše pražírna se specializuje na světlé pražení kávy, díky kterému můžete v každé kávě najít různorodé chutě a vůně.  Kávu pro Vás pražíme s maximální precizností a snažíme se přitom zachytit skryté hodnoty kávy. Zrnka kávy pro Vás následně s pečlivostí přebíráme a vybíráme pouze ty nejlepší.

V naší pražírně Vám vybere kávu na míru a poradíme Vám jakou přípravu kávy zvolit pro dosažení maximálního požitku z kávy! Těšíme se na vás v Barona Café.

Facebook

Instagram

 

Bruno Matteo

28letý Brazilský fotograf, který v současné době žije v Pardubicích. Specializuje se na tvorbu Fine Art fotografií. Prostřednictvím svých děl přináší jiný pohled na aspekty každodenního života. S citlivou perspektivou a smyslem pro detail zachycuje různé situace, místa a kultury po celém světě.
Od doby, co se věnuje fotografii, cestoval po světě a vtiskl svůj osobitý pohled do autorských fotografií a fotografických projektů, které přinášejí reflexi sociálních aspektů. Díky jeho práci se můžete podívat na fotografie s tématy od přírody, města a lidí, jež jsou zaznamenány v různých koutech světa.
Některé z jeho projektů jsou: Oči, které se smějí, Bahia a obyvatelé Bahia v Brazílii, Mansa Musa – majestátní, historická a černá.
V Matteově portfoliu je také řada originálních a exkluzivních fotografií z pouště Atacama, New Yorku, Miami, Savannah, Rio de Janeira, Pantanalu v Brazílii a mnoho dalších.

Café Robinson

Café Robinson je chráněné pracoviště pro lidi nejen s duševním onemocněním, ale i jiným zdravotním znevýhodněním. V naší kavárně si můžete dát domácí dezerty, dorty, slané koláče, bezlepkové i vegetariánské pokrmy, kávu z lokální pražírny a vynikající pivo z rodinného pivovaru Rampušák z Dobrušky. V létě až neskutečně lahodnou a osvěžující zmrzlinu Bombato. Café Robinson je jedním z provozů Péče o duševní zdraví – Výměník, z. s. 

Facebook

Centro Hispania

Jsme pardubická jazyková škola zaměřená na výuku španělštiny s rodilými mluvčími. Vyučujeme, tlumočíme, překládáme. Máme zkušenosti s výukou dospělých i mládeže, skupin i jednotlivců, známe český trh i jazykové učebnice, a víme, co je pro kvalitní výuku španělštiny důležité. Pokud hledáte kvalitní službu výuky ŠJ v Pardubicích a okolí, pak jste na správném místě. 

centrohispania.cz

Foxconn Česká republika

Foxconn je globálním lídrem v poskytování kompletních IT řešení, produkci spotřební elektroniky a výrobě komponent pro komunikační a elektronická zařízení. Mezi její zákazníky patří renomované firmy světového významu. V ČR má závody v Pardubicích a Kutné Hoře. Oba regiony se Foxconn snaží podporovat finanční výpomocí i formou partnerství v různých projektech a akcích. Uvědomuje si totiž, jak důležité je být nejen dobrým zaměstnavatelem, ale i dobrým sousedem firmám, komunitám i jednotlivcům.

www.foxconn.cz

 

H.P.M. Dance Studio Pardubice

bylo založeno v roce 1997. Název studia vznikl z počátečních písmen jmen zakladatelek Hany Svobodové, Petry Vargové a Markéty Pejchové.

Skupina se věnuje modernímu scénickému a jazzovému tanci, ale nebrání se ani jiným tanečním experimentům. Taneční studio vyučuje taneční techniky od předškolních a školních dětí přes juniory až po dospělé tanečníky. 

V rámci multikulturního festivalu představí etnické choreografie. 

Facebook

Institut Paměti národa

Dlouhodobá expozice plná moderních technologií vypráví skutečné příběhy pamětníků 20.století. Zavede návštěvníky mezi odbojáře, do bojů 2. světové války nebo komunistických vyšetřoven a lágrů. Vyprávění pamětníků je doplněné o projekce, netradiční efekty, rozšířenou realitu a interaktivní obrazovky.

Třída Míru 60, Machoňova pasáž, Pardubice

Most pro o.p.s.

Most pro o.p.s. je stabilní a profesionální organizace, která poskytuje hodnotné a vzájemně se prolínající služby cizincům v Pardubickém kraji. Pomoc je poskytována prostřednictvím odborného sociálního poradenství, sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi a vzdělávací aktivit pro dospělé i děti. Posláním organizace je pomáhat cizincům vyznat se v českém prostředí, překonávat kulturní a jazykové bariéry. Chceme být mostem pro ty, kteří se chtějí stát našimi spoluobčany. 

Sociocon

Sociocon představuje jednodenní studentskou konferenci Katedry sociální a kulturní antropologie. V rámci této akce prezentují výsledky své celoroční činnosti nejen akademičtí pracovníci, ale také naši studenti, absolventi, odborníci z jiných akademických pracovišť i specialisté z aplikovaných oborů. V rámci Socioconu je vytvářen i prostor pro oslovování široké veřejnosti. Jednotlivé odborné vstupy mohou mít podobu konferenčního příspěvku nebo dokumentárního filmu s antropologickou tématikou.