Program 2023

  Festival Multikulturní týden si za dobu své existence získal pevné místo v kulturních akcích ve městě, podpořil mnoho migrantů v seberealizaci a úspěšném začlenění do společnosti a souvisle napomáhá odbourávání předsudků.

  Cílem festivalu je obohatit kulturní život v Pardubicích, vytvořit neformální prostor pro vzájemné setkávání majority a cizinců, žijících dlouhodobě na Pardubicku, blíže poznat různé kultury a zažít netradiční momenty pod vedením zahraničních i českých lektorů.

  Ve spolupráci s mnoha partnery se podařilo sestavit zajímavý program. Na některé akce je vzhledem k omezené kapacitě nutná rezervace. Tyto akce jsou označeny emoji 🎟️, formulář najdete v popisu. V případě zrušení rezervace nás kontaktujte na: pardubice@europe-direct.cz

  Program ke stažení zde:

  Úterý 2. 5.

  STUDENTSKÁ KONFERENCE SOCIOCON

  10.30–20.00
  DIVADLO 29, Sv. Anežky České 29

  Co je Sociocon? Jde o jednodenní studentskou konferenci Katedry sociální a kulturní antropologie Univerzity Pardubice. 14. ročník Socioconu se již tradičně věnuje pomyslnému hledání esence antropologického bádání.  

  V rámci studentské konference Katedry sociální a kulturní antropologie Univerzity Pardubice budou opět prezentovat výsledky své celoroční činnosti nejen akademičtí pracovníci, ale také studenti, absolventi, odborníci z jiných akademických pracovišť i specialisté z aplikovaných oborů. Jednotlivé odborné vstupy mohou mít podobu konferenčního příspěvku nebo dokumentárního filmu s antropologickou tematikou.

  Letošní ročník Socioconu bude mimo jiné ve znamení spolupráce s Komunitním uprchlickým centrem Kalyna.

  BESEDA 200 let Čechů v Banátu, Vilda Dvořák z CK Kudrna

  18.30–21.00
  INSTITUT PAMĚTI NÁRODA, tř. Míru 60 (Machoňova pasáž, 1. patro)

  Na jaře v roce 1823 připluli na vorech po Dunaji do rumunského regionu Banát první čeští osadníci přilákáni vidinou svobodného lepšího života, než který byl u nás v ještě nezrušeném nevolnictví. Český Banát je kulturní endemit v horách nad Dunajem. Jde o šest krajanských vesnic, které spojuje společná historie, české zvyky a tradice, český jazyk i kuchyně. Je to šest perel na karpatském náhrdelníku, které stojí za to chránit i objevovat. Vilda Dvořák, zakladatel CK Kudrna, jezdí do této oblasti již více jak 35 let. Je iniciátorem turistiky s ubytováním u krajanů, včetně proznačení tras mezi vesnicemi. V rámci oslav 200 let od začátku osídlování vznikla sbírka unikátních fotografií desítek jeho souputníků z této oblasti za poslední tři dekády. Součástí besedy bude i promítání těchto výjimečných fotografií, včetně krátkých videí. 

  středa 3. 5.

  🎟️ Kulinářský workshop: ukrajinská kuchyně

  16.00–18.00
  ZŠ Štefánikova, Štefánikova 448

  Přijďte se naučit uvařit velmi chutné vareniky s bramborami a houbami. Je to velmi chutné! Těšíme se! Kapacita omezena na 20 osob. Cena 250 Kč. Registrace ukončena.

  🎟️ Cestovatelská beseda: Z Pardubic na kole ke světovým mořím, Petr Jan Juračka

  18.30–21.00
  SPOLEČENSKÝ SÁL RADNICE, Pernštýnské náměstí 1

  O dobrodružství na své bikepackingové pouti ke světovým mořím povypráví známý český fotograf Petr Jan Juračka.

  Ujet v průměru 130 kilometrů denně, a to deset dní po sobě, a dojet až k moři. To může být opravdu hezká projížďka… Nebo spíše bláznivý nápad? 

  „Začalo to velmi nenápadně. V rámci příprav na vysokohorskou expedici jsem si koupil kolo a začal na něm drandit po té naší pardubické placce. A jak mě to začínalo bavit víc a víc, jezdil jsem dál a dál, až přišla chuť zkusit dojet ještě dál. Společně s kamarádem Ivánkem jsme nakonec vyrazili z Pardubek do Krkonoš a šlapali na kolech od pramene Labe kolem jeho toku až k Severnímu moři. To vám byla neuvěřitelná jízda! Labe se měnilo každým dnem k nepoznání, stejně jako my dva. Kromě toho, že nám narostla nám stehna, umastily se vlasy a oseděli jsme si zadky, jsme našli v bikepackingu zalíbení a tak jsme přesně o rok později vyrazili i s pořádnými bajky na Faerské ostrovy v Atlantském oceánu. Všichni nám o ostrovech tvrdili, že na kola tenhle výlet opravdu vhodný není a že jsme se zbláznili. A výsledek? Všichni měli sice pravdu, ale o to větší to byla legrace!“ 🙂

  Kapacita omezena na 80 osob. Registrace ukončena.

  čtvrtek 4. 5.

  DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ ZŠ KLAS

  16.30–18.00
  DIVADLO EXIL, tř. Míru 60 (pod Machoňovou pasáží)

  Představení ZŠ Klas očima žáků a absolventů aneb Co mi naše škola dala a vzala. Povídání proložené hudebními vystoupeními, recitací a foto/video reportážemi ze studijně-poznávací cesty po Španělsku.

  🎟️ FLAMENCO VEČER - REGISTRACE UKONČENA

  19.00–21.00
  DIVADLO EXIL, tř. Míru 60 (pod Machoňovou pasáží)

  Ochutnejte s námi Španělsko! Jihošpanělskou kulturu FLAMENCO zapsanou v nehmotném dědictví UNESCO divákům přiblíží Lenka Jehličková (taneční škola Flamenco Pardubice) a Eduard Zubák (Akademie tanečního umění Duende Kolín). Doprovodí je mladý kytarista El Cherry. Večer plný hudby, tance, barev, temperamentu, hrdosti a dobré nálady. Moderuje Tomáš Klement. Kapacita omezena na 60 osob. 

  Registrace ukončena z důvodu naplnění kapacity. Děkujeme.

  pátek 5. 5.

  🎟️ KURZ VIETNAMSKÉ KUCHYNĚ - REGISTRACE UKONČENA

  16.00–20.00
  ZŠ ŠTEFÁNIKOVA, Štefánikova 448

  Přijďte se naučit tradiční vietnamské pokrmy na kurz vaření, kterým vás provede rodilá Vietnamka Thao Ly Tran. Společně si uvaříme jarní závitky a také lehké a zdravé Bún bò Nam Bô. Kapacita omezena na 20 osob. Vařit budete ve skupinách po 4.

  Cena kurzu je 400 Kč.

  Registrace na kurz byla ukončena z důvodu naplnění kapacity. Děkujeme. 

  česko-ukrajinské divadelní představení dětí

  17.00–18.00
  DIVADLO EXIL, tř. Míru 60 (pod Machoňovou pasáží)

  Ukázka činnosti divadelního kroužku v rámci projektu Divadlo Paměti národa. Na něm spolupracuje i organizace Kalyna – komunitní uprchlické centrum. Děti, které navštěvují kroužek v Pardubicích, jsou ukrajinské a české národnosti. V českém jazyce zpracovávají zajímavý příběh pamětníka, který vlastním způsobem představí publiku v divadle Exil.

  ROMSKÝ VEČER

  19.00–21.00
  DIVADLO EXIL, tř. Míru 60 (pod Machoňovou pasáží)

  Romský večer představí i tentokrát osobnosti z romské kulturní scény. Diváci se mohou těšit na kulturně-hudební pásmo, v němž vystoupí současní romští tvůrci, interpreti a inspirativní osobnosti. Večerem je provedou Lucie Fuková a Lada Viková.

  sobota, neděle 6.-7. 5.

  CELODENNÍ PROGRAM PRO RODINY S DĚTMI NA HVĚZDÁRNĚ

  10.00–20.00
  HVĚZDÁRNA BARONA ARTURA KRAUSE, Gorkého 2658

  Po celý víkend 6. a 7. května umožníme všem malým i velkým účastníkům, aby s námi podnikli výlet do vesmíru. Každou celou hodinu uskutečníme virtuální výpravu do kosmického prostoru, navštívíme planety Sluneční soustavy, nahlédneme k mlhovinám, hvězdokupám a nezapomeneme ani na objekty exotické, jako jsou černé díry či pulsary. Unikátní vesmírný výlet nás zavede až na okraj našeho vesmírného ostrova, naší Galaxie – Mléčné dráhy. Uvidíte a osaháte si skutečný meteorit a zjistíte, co zajímavého může vzniknout, když takový meteorit spadne na Zemi.

  Za jasného počasí se dalekohledem podíváme přímo na Slunce i na planetu Venuši, která bude tou dobou pohodlně viditelná i na denním nebi jako třetí nejjasnější těleso hned po Slunci a Měsíci.

  Součástí programu bude i výtvarná dílna Namaluj si svoji planetu a od 19.00 hodin promítání filmu Baron Kraus od Matouše Kotěry.

  POZOROVÁNÍ NOČNÍ OBLOHY NA HVĚZDÁRNĚ

  20.00–23.00
  HVĚZDÁRNA BARONA ARTURA KRAUSE, Gorkého 2658

  Po celý víkend bude za jasného počasí připraveno pozorování večerní oblohy dalekohledy. A bude na co koukat! Na soumrakové obloze budeme pozorovat hned dvě planety Sluneční soustavy. Tou první bude nepřehlédnutelná Venuše, která tou dobou bude zářit jako výrazná Večernice. Druhou planetou bude nápadně červená planeta Mars. Kromě planet se ovšem podíváme i na četné objekty vzdáleného vesmíru, které nabízí právě jarní obloha.

  Vstupné 30 Kč, děti do 15 let 15 Kč.

  úterý 9. 5.

  LETEM SVĚTEM PRO MŠ a ZŠ

  10.00–12.00
  DOPRAVNÍ FAKULTA UNIVERZITY PARDUBICE, Studentská 95

  Program je určen pro mateřské a základní školy, školní družiny i širokou veřejnost. Během workshopů studenti představí kultury vybraných zemí celého světa, jejich tradice či typické hry, sporty a pochutiny. Těšit se můžeme například na prezentace Dánska, Španělska, Vietnamu či Madagaskaru. Organizuje Univerzita Pardubice, Fakulta filozofická. Svými aktivitami přispějí do programu také Europe Direct Pardubice a Eurocentrum Pardubice. 
  Program se bude konat na náměstíčku před budovou Dopravní fakulty Univerzity Pardubice.

  🎟️ TANEČNÍ WORKSHOP – MONGOLSKÉ TANCE - REGISTRACE UKONČENA

  18.00–18.30
  DIVADLO EXIL, tř. Míru 60

  Přijďte se naučit tradiční mongolské tance. Kapacita omezena na 10 osob. Registrace ukončena. Děkujeme.

  MONGOLSKÝ VEČER

  19.00–21.00
  DIVADLO EXIL, tř. Míru 60

  Poznejte a ochutnejte pestrou mongolskou kulturu naživo! Večer plný barev, tance a povídání o Mongolsku. 

  Mongolsko je země stepí, lesů, jezer i řek. Seznamte se s ní na mongolském večeru, kde se dozvíte mimo jiné o zajímavých zvycích, kultuře i Čingischánovi. Mongolsko je také země věčně modrého nebe. Po tomto večeru se vám bude chtít tuto krásnou zemi navštívit a vidět ji na vlastní oči. 

  POZOR ZMĚNA: Na tuto akci není nutná rezervace. Jste srdečně zváni. 

  středa 10. 5.

  BILINGVNÍ ČTENÍ POHÁDEK A ŽIVÁ KNIHOVNA: PŘÍBĚHY Z DÁLKY

  14.00–17.00
  ZÁMECKÉ VALY

  Na 1. zámeckém valu bude otevřená Živá knihovna – jedinečností této knihovny je, že knihou je člověk.

  Na 2. zámeckém valu je připraven program pro děti. Čeká vás bilingvní čtení pohádek, výtvarná dílnička a další aktivity. Pořádá Centrum na podporu integrace cizinců.

  V případě nepříznivého počasí bude program přesunut do Barona Café na nádvoří zámku.

  KONCERT: HRAJEME SI, ZPÍVÁME SI - AKCE ZRUŠENA

  18.00–20.00
  SÁL ZUŠ PARDUBICE-POLABINY, Lonkova 510

  Omlouváme se. Tato akce byla zrušena. Děkujeme za pochopení.

  🎟️ ATELIÉR KANADSKÉ KUCHYNĚ

  17.00–20.00
  CENTRUM KOSATEC, Sladkovského 2824

  Přijďte se seznámit s kanadskou kuchyní v rámci Kulinářského ateliéru, který pořádá Francouzská aliance v Pardubicích ve středu 10. 5. od 17 hodin v Centru Kosatec. Společně si uvaříme speciální menu z quebecké kuchyně a povečeříme v přátelské komorní atmosféře. Ateliér bude veden ve francouzštině a češtině. Účastnický poplatek činí 250 Kč pro členy Francouzské aliance, 350 Kč pro ostatní. Rezervujte si místo do 3. 5. e-mailem na af@afpardubice.com.

  čtvrtek 11. 5.

  DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ A WORKSHOP V KALYNĚ

  14.00–18.00
  KOMUNITNÍ UPRCHLICKÉ CENTRUM KALYNA, Artura Krause 2316, Pardubice – Dukla

  Den otevřených dveří v komunitním centru Kalyna. Rádi vás přivítáme v nových prostorách centra, kam se můžete přijít v tento den podívat, dát si dobrou kávu a účastnit se komponovaného programu s ukrajinskou tematikou. Těšte se například na tvořivé workshopy nebo promítání dokumentu o životě ukrajinských uprchlíků v Pardubicích.

  CESTOVATELSKÁ BESEDA: VÝCHODNÍ ANATÓLIE – DIVOKÁ A KRÁSNÁ DCERA TURECKA

  17.00–18.30
  DIVADLO EXIL, tř. Míru 60 (pod Machoňovou pasáží)

  Pavla Apostolaki vás zavede na místa, která zůstávají běžným turistům skryta a představí vám autentický život v drsné a krásné východní Anatólii.

  CESTOVATELSKÁ BESEDA: SÁMOVÉ, OBYVATELÉ LAPONSKÝCH KRAJŮ

  19.00–19.30
  DIVADLO EXIL, tř. Míru 60 (pod Machoňovou pasáží)

  Povídání cestovatele, znalce a milovníka severských krajů Michaela Stanovského vás přenese do relativně nepříliš vzdálené minulosti, kdy Sámové ještě kočovali, chovali soby jako domácí zvířata a celý jejich způsob života se odvíjel od životního cyklu sobích stád. Ale nejen sobů…

  Součástí přednášky budou též ukázky původní sámské hudby a řada historických fotografií. Dozvíte se i o několika poměrně zajímavých stopách českých rodáků na dalekém Severu.

  CESTOVATELSKÁ BESEDA: LAPONSKO, POSLEDNÍ DIVOČINA EVROPY

  19.45–21.00
  DIVADLO EXIL, tř. Míru 60 (pod Machoňovou pasáží)

  Do národních parků Norska, Švédska a Finska míří cestovatelská přednáška zkušeného cestovatele a šéfredaktora internetových Severských listů Michaela Stanovského, který projel na mnoha svých výpravách celý Sever křížem krážem a výborně zná především oblast Laponska. Návštěvníci se podívají se do méně známých, ale možná o to hezčích národních parků, zavítají i za polární kruh a na nejsevernější místa Evropské unie. Uvidí nevšední záběry z poslední divočiny Evropy a přitom nemusí mít strach, že budou bloudit po cestách necestách, že je budou obtěžovat mraky komárů a budou muset obcházet močály s batohem se zásobami na čtrnáct dnů. Dozvíte se, která místa byste rozhodně při návštěvě severní Evropy neměli vynechat, jak se do nich dostat, kde přenocovat a jak přežít v laponské pustině. Vyprávění doprovází bohatá fotodokumentace.

  pátek 12. 5.

  MULTIKULTURNÍ JARMARK – TANEČNÍ A HUDEBNÍ VYSTOUPENÍ

  15.00–21.00
  PŘÍHRÁDEK 

  Odpoledne na Příhrádku plné hudebních a tanečních vystoupení, workshopů, přednášek a dobrého jídla. Na pódiu vystoupí mongolské tanečnice ze skupiny Růže, Ugandan Dancers Band s působivými africkými tanci, HPM Dance Studio Pardubice, balkánské trio Sarraf a hudební vystoupení dětí i dospělých z Ukrajiny.

  15.00 – Slavnostní zahájení

  15.15 – HPM Dance Studio Pardubice (choreografie Madrigal)

  15.30 – Sarnai (Mongolsko)

  16.00 – Oleksandr Abramov (Ukrajina)

  16.15 – HPM Dance Studio Pardubice (choreografie Arabská noc)

  16.30 – Latin Soul (Peru, Kolumbie, Dominikánská republika, Kuba, Portoriko)

  17.15 – Vulyk a hosté z Nové Ukrajiny, z. s. (Ukrajina)

  18.15 – Ugandan Dancers Band

  19.15 – Sarraf (Bosna a Hercegovina, ČR)
  20.00 – Zakončení programu

  Program doplní ochutnávky a rukodělné výrobky z Pobřeží slonoviny, Mongolska, Mexika, Kolumbie, Arménie, Francie a benefiční stánek Ukrajiny.

  Akci doprovodí tři přednášky, kde se dozvíte zajímavosti o Holandsku a několik tvořivých workshopů, na kterých si budete moci vyzkoušet vyšívání, zdobení textilu i přírodních věnců v holandském stylu. 

  🎟️ MULTIKULTURNÍ JARMARK – WORKSHOPY

  15.00–18.00
  PŘÍHRÁDEK (na louce u Knihovního centra U Vokolků)

  Vyšíváme a tiskneme – kombinace výšivky a otisků folklorních florálních motivů na společné bílé plátno. Razítka bude možné vyrobit na místě.

  Píšeme psaníčko – psaní pohlednice s renesančním sgrafitem, její dotvoření a vyslání do světa.

  Výroba odznáčků, zdobení textilních batohů, malování keramiky – vše s holandským motivem.

  🎟️ Floristické workshopy na terase a na louce u Knihovního centra U Vokolků v 15.00 a 17.00 hodin.

  Zdobení přírodních věnců v holandském stylu. Akce se koná u příležitosti 30. výročí partnerství Pardubic s holandským městem Doetinchem.
  Vstupné 150 Kč, kapacita 12 osob na každý workshop. Nákup vstupenek online přes Ticketportal na odkazu ZDE. Ze vstupného bude sloužit 120 Kč jako voucher na nákup zboží. V prostoru mezi workshopy nebude chybět ani ukázka vazby tulipánů či jiných jarních květin.

  multikulturní jarmark – přednášky na téma holandsko

  14.30–18.30
  ZASEDACÍ MÍSTNOST NPÚ NA PŘÍHRÁDKU

  14.3015.30 přednáška Holandsko všedně nevšedně

  Klára Manová – vystudovaná nederlandistka, bývalá asistentka nizozemského velvyslance v Praze a projektová manažerka Nizozemsko-české obchodní komory, nadšená průvodkyně po zemích Beneluxu. 

  Podělí se s vámi o zajímavosti a zvláštnosti ze života v této krásné zemi. Povídat si budete o jedinečné kultuře a svérázné povaze Nizozemců, projdete se lány tulipánů v rozkvetlých zahradách a polích a navštívíte i světově známou květinovou burzu. V sedle kola se projedete cyklistickým rájem okolo větrných mlýnů a na sýrovém trhu zhodnotíte nabídku místních specialit. Nevynecháte ani návštěvu coffeeshopu či známou čtvrť červených luceren v Amsterdamu.

  16.0017.30 Holandsko nejen z paluby lodě

  Daniël Hagen – Čechoholanďan, skipper, celoživotní propagátor cestování po Holandsku.

  Narodil se v Amsterdamu, ale většinu dětství prožil v Česku. V roce 1990 začal průvodcovat první české zájezdy po Holandsku. Zanedlouho poté otevřel cestovku Dutch Masters, výhradně zaměřenou na tuto zemi. V roce 1994 v ČR založil a pak mnoho let vedl národní centrálu pro cestovní ruch Holandska. V posledním čtvrtstoletí se zaměřuje především na dovolené na lodích, ale stále také, byť v omezené míře, poskytuje turistické informace o Holandsku, přednáší, pořádá různé akce, ale také natáčí dokumentární filmy o této zemi.

  17.3018.30 Ikonické stavby Nizozemí

  Tomáš Med – praktikující architekt a vysokoškolský pedagog, část svých studií strávil v Nizozemí a s tamní architektonickou scénou zůstal v kontaktu i v následujících letech.

  Otevřená mysl, vysoké nebe a čerstvý vítr se výrazně propisují do holandské architektury a způsobu přemýšlení. Holandsko se tak stalo za posledních sto let celosvětovým hybatelem myšlenkového směřování na poli urbanismu a architektury. Zrodilo se zde mnoho celosvětově uznávaných architektů a jejich studií, dnes působících po celém světě. Mnoho ikonických staveb i měst je přímo v Holandsku. Na některé z nich se společně podíváme.

  sobota 13. 5.

  KONCERT: CESTY DUŠE SLOVANSKÉ

  19.00–24.00
  FACTORY BAR, Pernerova 444

  Komponovaný večer současné a původní kultury Slovanů formou unplugged a plugged hudebních vystoupení. Hlavní myšlenkou je spojit umělce, kteří svým životním příběhem a dílem působí mimo zemi svého původu s důvěrou ve své dílo a umělecké schopnosti. Těšit se můžeme na kumštýře z Ukrajiny, Chorvatska, Bosny a Hercegoviny a České republiky. Poslední večerní akce festivalu bude plná skvělé hudby, zpěvu a zajímavých vystoupení.

  Vstupné 150 Kč.

  neděle 14. 5.

  🎟️ TURNAJ VOLEJBALOVÝCH TÝMŮ – REGISTRACE UKONČENA

  09.00–17.00
  TĚLOCVIČNA UNIVERZITY PARDUBICE, Kunětická 92

  Volejbalové týmy různých národností se utkají v turnaji, kde může zvítězit jen jeden z nich. Občerstvení zajišťuje Café Robinson.
  Registrace volejbalových týmů ukončena.

  Doprovodný program

  Festivalové výstavy

  MANSA MUSA – MAJESTÁTNÍ, HISTORICKÝ A ČERNÝ

  11. 4.15. 5. 2023
  před Východočeským divadlem v Pardubicích, náměstí Republiky

  Výstava přibližuje historicky nejbohatší osobu na světě, černocha, krále, muslima a Afričana jménem Mansa Musa očima brazilského uměleckého fotografa Bruna Mattea. Přijďte se dozvědět více o životě nejbohatšího krále v historii lidstva. Výstava si klade za cíl bourat předsudky a historické lži o černoších a vzbudit zájem o stále aktuální témata, jako jsou rasismus a xenofobie.
  Autor: Bruno Matteo

  DOTEKY ČÍNY V ČESKÉ KRAJINĚ

  12. 4.28. 5. 2023
  MÁZHAUS, Pernštýnské náměstí 3

  Zavítejte do jednoho z nejstarších domů v Pardubicích! V galerii bude k vidění výstava obrazů Ondřeje Casky s názvem Doteky Číny v české krajině. V rámci tohoto originálního projektu zachycuje autor českou krajinu technikou čínské tušové malby. Vernisáž výstavy se uskuteční 11. 4. v 17.00 hodin.

  Autor: Ondřej Caska

  NEDERLAND, HOLA----UMĚNÍ VOLÁ

  3. 5.31. 5. 2023
  ZELENÁ BRÁNA

  Výstava prací studentů Střední školy cestovního ruchu a grafického designu Pardubice na téma Holandsko navazuje na oslavy třicetiletého partnerství mezi Pardubicemi a holandským městem Doetinchem. Vernisáž ve čtvrtek 4. 5. od 17.00 hodin.

  JAK TO VIDÍ WEBB?

  6. 5.31. 12. 2023
  HVĚZDÁRNA BARONA ARTURA KRAUSE, Gorkého 2658

  Výběr unikátních fotografií, které pořídil aktuálně nejmodernější kosmický teleskop James Webb Space Telescope. Ten vesmír snímá v infračerveném oboru spektra. Přináší tak zcela jedinečné pohledy a odkrývá tak zcela mimořádné detaily mlhovin a galaxií, které jsou běžnému oku zcela zapovězeny.
  Na fotografiích tak spatříte oblaka mlhovin připomínající útesy kosmického pobřeží, nezvykle vyhlížející mlhoviny, ale též planety nebo pohledy k vzdáleným extrasolárním planetám.

  Výstavu bude možné navštívit až do konce kalendářního roku vždy v otevírací dny observatoře.

  Festivalové menu

  MEZINÁRODNÍ OBĚDOVÉ MENU V KAVÁRNĚ NOTA

  2.12. 5. v pracovní dny, 11.00–15.00
  KAVÁRNA NOTA, Sukova třída 1260

  Rádi bychom vás pozvali do kavárny Nota na jedinečnou akci, která se koná v rámci Multikulturního týdne. Od pondělí do pátku mezi 11. a 15. hodinou zde bude v nabídce mezinárodní obědové menu, které představí nejrůznější chutě a vůně z celého světa. Kromě skvělého jídla se těšte i na příjemnou atmosféru a kvalitní služby. Přijďte si užít chvíli odpočinku a ochutnat lahůdky z různých koutů světa do kavárny Nota!